U suradnji Veleposlanstva Ukrajine u Republici Hrvatskoj i Muzeja Domovinskog rata u Splitu, uz potporu Grada Splita, u Marmontovoj ulici postavljena je izložba fotografija povodom četvrte godišnjice ruske agresije na Ukrajinu.
Izložba donosi 20 fotografija renomiranih fotografa i fotoreportera koje prikazuju razmjere ratnih razaranja, stradanja ukrajinskog stanovništva, ali i hrabrost i ustrajnost ukrajinskih branitelja u obrani svoje domovine.
Navedeno značenje i poruku fotografija, u svojem je obraćanju prenio zamjenik veleposlanika Ukrajine u Republici Hrvatskoj, gospodin 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐢𝐣 𝐋𝐮𝐩𝐚𝐤. Okupljenima se obratila i izaslanica ministrice kulture i medija Republike Hrvatske, gospođa 𝐀𝐧𝐣𝐚 𝐉𝐞𝐥𝐚𝐯𝐢ć iz Uprave za međunarodnu kulturnu suradnju i europske poslove, zatim dožupan Splitsko-dalmatinske županije, gospodin 𝐒𝐭𝐢𝐩𝐞 Č𝐨𝐠𝐞𝐥𝐣𝐚, te predstavnica Grada Splita, zamjenica gradonačelnika gospođa 𝐌𝐚𝐭𝐞𝐚 𝐃𝐨𝐫č𝐢ć.
Govornici su naglasili prijateljstvo i potporu koju Hrvatska pruža Ukrajini, iskazali razumijevanje i suosjećanje s patnjama ukrajinskog naroda te izrazili nadu u što skoriji završetak rata.
Izložba je otvorena za javnost do 25. lipnja 2026. godine.